Jūsu pasaule

Booking.com
Taizeme: svarīga informācija ceļotājiem
04.11.2016

Vietējie likumi un paražas

Sakarā ar Viņa Majestātes Karaļa Bhumibola Aduljadeja (Bhumibol Adulyadej) nāvi, no šī 2016.gada 14. oktobra Taizemes Karalistē ir izsludinātas gadu ilgas sēras. Gan vietējie iedzīvotāji, gan ārvalstnieki, kuri apmeklē Taizemi, tiek aicināti respektēt sēru periodu un valkāt tam atbilstošu apģērbu, izvairoties no spilgtām un gaišām krāsām. Sakarā ar sēru periodu, īpaši pirmajās 30 dienās, restorāni, izklaides vietas un tūrisma objekti Taizemē var būt slēgti vai arī strādāt ierobežotās stundās. Tūristi tiek aicināti sekot tūrisma biroju un vietējo plašsaziņas līdzekļu sniegtajai informācijai.

 

Vēršam uzmanību, ka karaļa un karaliskās ģimenes kritika tiek uzskatīta par krimināli sodāmu, par ko draud līdz pat 15 gadiem ieslodzījumā. Sodi par narkotisko vielu glabāšanu, izplatīšanu un ražošanu ir bargi, ieskaitot nāvessodu.

 

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina izvairīties no cilvēku pulcēšanās vietām, būt īpaši uzmanīgiem un vērīgiem, uzturoties sabiedriskās vietās, un sekot līdzi vietējo varasiestāžu norādījumiem. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus regulāri sekot līdzi informācijai par politiskās un drošības situācijas attīstību valstī, kā arī pārliecināties par uzturēšanās vietas drošību. Valstī pastāv augsti terorisma draudi.

 

Ņemot vērā nestabilo drošības situāciju valstī, Ārlietu ministrija neiesaka doties uz Taizemes Karalistes un Kambodžas pierobežu, kā arī uz šādām provincēm Taizemes un Malaizijas pierobežā: Patānī (Pattani), Jalā (Yala), Narāthivāta (Narathiwat) un Sonkhla (Songkhla).

 

Taizemē bieži notiek ceļu satiksmes negadījumi, kuros bojā iet cilvēki. Ārlietu ministrija neiesaka ceļotājiem pašiem vadīt automašīnu vai motociklu.

 

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Uzturoties Taizemē, tūristiem vienmēr līdzi ir jābūt pasei, kuru var pieprasīt uzrādīt jebkurā laikā.

 

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Taizemē ir nepieciešama vīza. Elektroniskā pieteikšanās Visa on Arrival tiem ceļotājiem, kas ierodas Suvarnabhumi lidostā Bangkokā, jāveic tiešsaistes režīmā tīmekļa vietnē www.immigration.go.th (sadaļā Online Application for Visa on Arrival).

 

Atļautais uzturēšanās ilgums valstī, ja ieceļošanas mērķis ir tūrisms, ir līdz 15 dienām. Vīzu ir iespējams pagarināt uz septiņām dienām, savukārt ārkārtas gadījumos (piemēram, slimība) – līdz 30 dienām no ieceļošanas dienas.

 

Pamatojoties uz Taizemes kompetento iestāžu sniegto informāciju, vēršam uzmanību, ka ar tūrista vīzu strādāt ir aizliegts. Lai Taizemē strādātu, pirms ieceļošanas valstī ir jāsaņem nodarbinātām personām paredzēta vīza.

 

2016. gada 20. martā stājās spēkā kārtība, kas paredz personām, kuras Taizemē ir pārkāpušas vīzu režīmu un valstī uzturas bez derīgas vīzas, liegt atkārtotu ieceļošanu valstī. Atkarībā no laika perioda, kas Taizemē pavadīts bez derīgas vīzas, ceļotājiem būs liegts atkārtoti iebraukt valstī uz laiku no viena līdz pat 10 gadiem.

 

Sīkāka informācija par ieceļošanas noteikumiem Taizemē ir pieejama Taizemes imigrācijas dienesta pārvaldes mājaslapā vai sazinoties ar Latvijā akreditēto Taizemes vēstniecību Stokholmā, Zviedrijā (informācija pieejama angļu valodā).

 

Aktuālākai informācijai lūdzam sēkot Latvijas Republikas Ārlietu Ministrijas mājas lapā

Atgriezties pie rakstiem
Pieraksties mūsu jaunumiem:
Seko mums: Facebook Linked In В контакте

Sazinies ar mums
Drošības kods
Pašizolācijas termiņš ir samazināts līdz 10 dienām | No 26. septembra pašizolācija ir nepieciešama, atgriežoties no visām ES valstīm | Starptautiskie pasažieru pārvadājumi no Latvijas netiek veikti ar: Andoru, Spāniju, Franciju, Čehiju un valstīm ārpus EU, izņemot Tunisiju, Kanādu, Gruziju, Japānu, Ruandu, Urugvaju, Dienvidkoreju, Austrāliju, Jaunzēlandi, Taizemi