Jūsu pasaule

Booking.com
Francija: drošības informācija
16.08.2016

Sakarā ar pastāvošo augsto terorisma risku Francijā Ārlietu ministrija stringri iesaka ievērot īpašu piesardzību un modrību, atrodoties sabiedriskās vietās, tūristu iecienītajos objektos un citviet, kur pulcējas daudz cilvēku. Tāpat aicinām ceļotājus no Latvijas, kuri atrodas vai plāno doties uz Franciju, sekot līdzi aktuālajai informācijai Latvijas un Francijas plašsaziņas līdzekļos par drošības situāciju valstī un Francijas iestāžu norādījumiem. Šobrīd valstī nav noteikti ierobežojumi apmeklēt konkrētas vietas. 

 

Pēc teroraktiem, kas notika 2015. gada 13. novembrī sešās dažādās Parīzes vietās, Francijā tika izsludināts ārkārtas stāvoklis. Pēc 2016. gada 14. jūlija vakarā Francijas kūrortpilsētā Nicā notikušā terorakta, kad cilvēku pūlī iebrauca kravas automašīna, nogalinot 84 cilvēkus un daudzus ievainojot, ārkārtas stāvoklis tika pagarināts uz vēl sešiem mēnešiem līdz 2017.gada 26.janvārim. 

 

Francijā ir ieviesti stingrāki drošības pasākumi, kā arī atjaunota robežkontrole, veicot personu apliecinošu dokumentu pastiprinātu pārbaudi, ceļojot Francijas teritorijā, kā arī ieceļojot un izceļojot no valsts. Jāņem vērā, ka Francijas robežas šķērsošanai var būt nepieciešams ilgāks laiks.

 

Kalē (Calais) pilsētā un tās apkārtnē turpina uzturēties liels daudzums nelegālo imigrantu, kuri vēlas nelegāli nokļūt Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē. Personas ir izraisījušas vairākus incidentus uz ceļiem, nosprostojot tos vai ar dažādiem priekšmetiem apmētājot pa A 16 ceļu Kalē ostas virzienā braucošās automašīnas. Apdraudējuma gadījumā iesakām sazināties ar vietējo policiju pa tālruni 112. Ja satiksme uz ceļa Kalē (Calais) pilsētā vai tās apkārtnē ir lēna, iesakām turēt automašīnas durvis aizslēgtas. Iepriekš minēto iemeslu dēļ var būt kavēta satiksmes kustība arī Lamanša tunelī. Satiksmes traucējumu gadījumā informācija par alternatīviem maršrutiem un pārvadātājiem ir pieejama saitē http://maps.dft.gov.uk/channel-disruption/.

 

Ārkārtas situācijā aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Francijā pa tālruni + 33 1 53 64 58 10 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lvĀrlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, kā arī aicina viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas mobilo aplikāciju “Ceļo droši” .

Atgriezties pie rakstiem
Pieraksties mūsu jaunumiem:
Seko mums: Facebook Linked In В контакте

Sazinies ar mums
Drošības kods
Pašizolācijas termiņš ir samazināts līdz 10 dienām | No 26. septembra pašizolācija ir nepieciešama, atgriežoties no visām ES valstīm | Starptautiskie pasažieru pārvadājumi no Latvijas netiek veikti ar: Andoru, Spāniju, Franciju, Čehiju un valstīm ārpus EU, izņemot Tunisiju, Kanādu, Gruziju, Japānu, Ruandu, Urugvaju, Dienvidkoreju, Austrāliju, Jaunzēlandi, Taizemi