Grieķija

 

Grieķijas Republika
Platība: 131 957 km²
Iedzīvotāju skaits: aptuveni 10 772 967, 95% ir grieķi
Galvaspilsēta: Atēnas
Izplatītākās reliģijas: vadošā reliģija ir pareizticība


 

Karnevāls Retimnā
19.02.2016

Slavenais Karnevāls Retimnā  (Krētas sala) notiks šogad ar devīzi "Es dzīvoju, es rīkojos, es radu!". Karnevāla pasākumi ilgs no 2016.gada 20. februāra līdz 14. martam. Karnevāla programma sāksies 20. februārī ar atklāšanas ceremoniju un koncertu. Tās pašas dienas rītā 19. Bērnu dārgumu medību ietvaros notiks lekcija par tēmu "Spēles nozīmīgums bērnu veselībai un attīstībai."


Karnevāla programma ietver ballītes, lielu Komandu balli (26. februārī), vēsturiskās 27. Dārgumu medības (27-28.februārī), tradicionālās grieķu kantātes un koncertu, kurā piedalās Krētas koris un orķestris (1. martā), kā arī Krētas kantātes (11. martā), kas priecēs Retimnas pilsētas iedzīvotājus un apmeklētājus.


Unikāla riteņbraukšana spilgtos karnevāla tērpos pulcēs visus riteņbraukšanas mīļotājus, piepildot vecpilsētas ielas ar labu noskaņojumu un smiekliem (10. martā). Ziemas pavadīšanas svētku jeb Masļeņicas svinēšanas nobeigumā noritēs Bērnu un Nakts parāde (12. martā), Lielā grupu un ratu parāde, kuras gaita tiks sadedzināts Karnevāla karaļa izbāznis un kuru pavadīs koncerts (13. martā). Nākamajā dienā, Tīrajā pirmdienā, pilsētā un apgabalā notiks daudzveidīgi tradicionālie festivāli.


Karnevālu organizē Retimnas pašvaldība. 
Vairāk informācijas: www.rethymnocarnival.gr

 

Avots: Grekomania

 

Atgriezties pie rakstiem
Pieraksties mūsu jaunumiem:
Seko mums: Facebook Linked In В контакте

Sazinies ar mums
Drošības kods
No 2021. gada 1. oktobra ieceļošanai Apvienotajā Karalistē ES pilsoņiem tiek atzīta tikai pase, ID kartes vairs netiks atzītas par derīgu ceļošanas dokumentu. Vairāk informācijas lūdzam skatīt mūsu vietnes ziņās.