Aktuāli

Par drošības situāciju Ēģiptē un ieteikumi ceļotājiem
24.11.2017
Sakarā ar šodien notikušo teroristu uzbrukumu Ēģiptes ziemeļu daļā, sniedzam situācijas skaidrojumu un atgādinām Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas rekomendācijas ceļotājiem uz šo valsti.
 
Šodien, 24.novembrī Karjat al Radahas pilsētā Ēģiptes ziemeļu daļā lielās lūgšanas laikā notika teroristiskās organizācijas "Daesh" dalībnieku organizēts uzbrukums mošejā. Uzbrukums noticis uz rietumiem no džihādistu kontrolētās teritorijas Sīnājas pussalas ziemeļdaļā, kur kopš 2011.gada 14.augusta Ēģiptes armija īstenoto pretterorisma operāciju.
 
Šajā sakarā atgādinām Latvijas Republikas Ārlietu Ministrijas rekomendācijas ceļotājiem:
  • Ārlietu ministrija aicina ceļotājus izvairīties no reliģisku vietu apmeklēšanas reliģisko svētku laikā.
  • Ārlietu ministrija stingri aicina ceļotājus neapmeklēt Sīnāja pussalas ziemeļdaļu.
  • Ārlietu ministrija aicina izvairīties no individuālas ceļošanas pa sauszemi visā valsts teritorijā, jo īpaši no došanās uz attāliem apgabaliem Sahāras tuksnesī.
  • Ārlietu ministrija stingri iesaka plānot ceļojumu un ekskursijas Ēģiptes teritorijā, izmantojot uzticamas tūrisma aģentūras, jo ikdienā tūrisma maršrutus Ēģiptē tās saskaņo ar vietējām atbildīgajām varas institūcijām.
  • Tūristi, kuri atrodas Ēģiptē, aicināti ievērot piesardzību tūrisma objektos un pilsētas ielās un sekot līdzi valsts institūciju un tiesībsargājošo iestāžu norādījumiem, kā arī sekot līdzi plašsaziņas līdzekļos sniegtajai informācijai par situācijas attīstību valstī.
Atgriezties pie rakstiem
Pieraksties mūsu jaunumiem:
Seko mums: Facebook Linked In В контакте

Sazinies ar mums
Drošības kods
No 2021. gada 1. oktobra ieceļošanai Apvienotajā Karalistē ES pilsoņiem tiek atzīta tikai pase, ID kartes vairs netiks atzītas par derīgu ceļošanas dokumentu. Vairāk informācijas lūdzam skatīt mūsu vietnes ziņās.